Popis funkcí FM transmitteru

RDS (názvy na displeji autorádia)

Radio Data System, systém určený k přenosu doplňkových informací v sítích VKV FM rádiových vysílačů. FM transmitter disponující touto funkcí vysílá tedy informaci o jménu interpreta a názvu songu, resp. ID3 tagy. Vysílanou informaci dokáže zobrazit displej autorádia a vy tak máte přehled o tom "co se právě hraje". 

Audio vstup

FM transmitter disponující touto funkcí má sluchátkový konektor JACK 3,5 mm. Transmitter tak spojíte s Vaším iPodem, CD či jiným MP3 přehrávačem a hudbu v něm uloženou můžete poslouchat v autorádiu

USB slot

Takto označený model transmitteru obsahuje USB konektor a můžete k němu připojit USB flash disk. Maximální podporovanou kapacitu uvádíme v popisu produktu. V příslušenství produktu naleznete testované a osvědčené typy pamětí. Za maximální podporovanou kapacita tak ručíme my.

SD slot

Takto označený model transmitteru obsahuje SD konektor a můžete k němu připojit paměťovou kartu. Maximální podporovanou kapacitu uvádíme v popisu produktu. V příslušenství produktu naleznete testované a osvědčené typy pamětí. Za maximální podporovanou kapacita tak ručíme my.

microSD slot

Takto označený model transmitteru obsahuje SD konektor a můžete k němu připojit paměťovou kartu. Maximální podporovanou kapacitu uvádíme v popisu produktu. V příslušenství produktu naleznete testované a osvědčené typy pamětí. Za maximální podporovanou kapacita tak ručíme my.

Práce se složkami

Nepostradatelné funkce pro transmitter nabušený hudbou až po okraj. Roztřiďte si hudbu do složek. Nyní se v přehrávání můžete přesouvat po celých složkách. Základní práci se složkami (na dálkovém ovladači tlačítka F+ a F-) umí všechny naše transmittery. Ty nejlepší přístroje zvládají vyhledat a přehrát složku či písničku v menu transmitteru.

Dálkové ovládání

Většina FM transmitterů je vybavena kapesním ovladačem pracující na principu IR světla, podobně jako ovladač od vaší TV. Dálkáčem ovládáte všechny běžné funkce trasmitteru, posun v souborech, posun ve složkách, hlasitost atd.. Součástí některých modelů je také dálkový ovladač upevnitelný na volat, který je možné zakoupit také samostatně v sekci příslušenství.

Bluetooth

FM transmitter vybavený touto funkcí je možné spárovat s mobilním telefonem a použít soustavu "mobilní telefon -- FM transmitter -- autorádio" jako hlasitou handsfree. Lepší přístroje, vybavené funkcí bluetooth s A2DP profilem, dokáží přímo přehrávat hudbu uloženou ve Vašem telefonu. Bluetoot v transmitteru není jen doplňková funkce, ale opravdu dokáže nahradit handsfree sadu a Vy se můžete plně věnovat řízení.

Ekvalizér

FM transmitteru s ekvalizéry máte obvykle na výběr ze 6 nebo 7 profilů nastavení: Natural, Pop, Rock, Classic, Jazz, Soft a DBB. Přístup k funkci ekvalizéru je většinou možný z dálkového ovladače.

RANDOM (náhodný výběr)

Oblíbená funkce zajišťující přehrávání písniček v náhodném pořadí. RANDOM se u většiny přístrojů vybírá podržením a následným stiskem tlačítka PLAY.

Nabíjení přes USB slot

Na základě dotazů testuje, zda na výstupní napětí na USB konektoru je dostatečné pro nabíjení mobilního telefonu a tím možnost užít transmitter s vhodným kabelem jako nabíječku. Testování na smartphonu samsung.